Niebieski kwiecień w Grodzisku Mazowieckim

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2007 roku z inicjatywy  Jej Wysokości Mozy, małżonki emira Hamada ibn Chalifa Al Saniego. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o spektrum autyzmu oraz szerzenie wiedzy na jego temat.

Niebieski kwiecień

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie w Grodzisku Mazowieckim

Już po raz trzeci Niepubliczne Terapeutyczne Przedszkole “Tęczowy Domek” oraz Centrum Kompleksowej Terapii “Spektrum” organizują szereg wydarzeń związanych ze świętowaniem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Nasza inicjatywa cieszy  się ogromnym zainteresowaniem szkół i przedszkoli w Naszym mieście.

W ubiegłym roku ulicami Grodziska Mazowieckiego przemaszerowało około 700 osób, w tym roku spodziewamy się około 1000 uczestników. Marsz jest okazją nie tylko do szerzenia wiedzy na temat spektrum autyzmu, ale także do integracji lokalnych placówek edukacyjnych i promowania równości społecznej.

W tym roku Nasze obchody rozpoczynamy Otwartą, Bezpłatną ,Konferencją “Chcę coś powiedzieć! AAC jako klucz do Autyzmu”

Celem jej jest rozpowszechnienie wiedzy na temat alternatywnych i wspomagających metod komunikacyjnych (AAC) w Grodzisku Mazowieckim. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego nasze wykłady w czasie konferencji będą skierowane zarówno do nauczycieli, rodziców jak i specjalistów.

Wiemy jak  ogromna jest potrzeba szerzenia informacji na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC), ponieważ dzieci z wyzwaniami rozwojowymi są codziennością , nie tylko w placówkach terapeutycznych ale także w placówkach państwowych na terenie naszej gminy.