Rehabilitanci

 

Katarzyna Celińska

Pedagog specjalny, familiolog, terapeuta integracji sensorycznej z uprawnieniami do diagnozy i terapii.
Pani Kasia jest absolwentką pedagogiki specjalnej, wczesnoszkolnej oraz kryminologicznej. Ukończyła wiele staży między innymi w poradniach, domach dziecka, MOPsach, Centrum Medycyny Rehabilitacyjnej szkołach specjalnych i przedszkolach specjalnych . Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez wiele lat w szkole ogólnodostępnej z oddziałami integracyjnymi .Ponadto jest dyplomowaną terapeutką integracji sensorycznej w zakresie diagnozy i terapii. Interesuje się zagadnieniami związanymi z głęboką wybiórczością pokarmową, aromatoterapią w stymulacji węchowej oraz terapią światłem i kolorami. Na pierwszym miejscu stawia rozwój dziecka, jego komfort i dobrą zabawę podczas terapii. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 4 synów. Uwielbia długie leśne wyprawy, jazdę na rowerze oraz planszówki.

    Magdalena Kowalczyk

    Fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej
    Pani Magdalena ukończyła studia na kierunku fizjoterapii z tytułem magistra w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku Integracja Sensoryczna, pozwalając jej na wykonywania diagnozy i terapii z zakresu SI. Pani Magdalena odbywała praktyki w ramach 5 letnich studiów na oddziałach szpitalnych takich jak : kardiologia, ortopedia, neurologia, pulmonologia oraz pediatria. Podczas studiów podyplomowych wykonywała praktyki w przedszkolu z odziałem integracyjnym w Pruszkowie. Aktualnie pracuje jako fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej w przedszkolu terapeutycznym. W czasie wolnym interesuje się jazdą konną, aktywnie w niej uczestnicząc oraz boksem, cukiernictwem i podróżami.  Pani Magdalena jest osobą pełną empatii, ciepła i pomysłów, które potrafi wykorzystać w swojej pracy jak i również w życiu.

      Wojciech Banasiewicz

      Fizjoterapeuta
      Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, rehabilitacji sportowej oraz profilaktyce przeciwbólowej. Pracę z pacjentem rozpoczyna od wnikliwej diagnozy problemu. W tym celu zbiera specjalistyczny wywiad, przeprowadza badanie funkcjonalne i wykonuje testy terapeutyczne. Po wnikliwej analizie jest w stanie zaproponować optymalny program leczenia. Ponadto Wojciech zajmuje się usprawnianiem pacjentów, przywraca prawidłowe zakresy ruchów, prowadzi rehabilitację przed i pooperacyjną oraz profilaktyczną. Leczy pacjentów przy pomocy swojej wiedzy i umiejętności manualnych nabytych na kursach min: -medycynymanualnej, – pinopresury, – FDM (Fascial Distortion Model). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in., w Zakładzie Lecznictwa Otwartego, czy Centrum Medycyny i Fizjoterapii gdzie pracuje do dziś.