Rehabilitanci dziecięcy

Magdalena Kowalczyk

Fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej

Pani Magdalena ukończyła studia na kierunku fizjoterapii z tytułem magistra w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku Integracja Sensoryczna, pozwalając jej na wykonywania diagnozy i terapii z zakresu SI. Pani Magdalena odbywała praktyki w ramach 5 letnich studiów na oddziałach szpitalnych takich jak : kardiologia, ortopedia, neurologia, pulmonologia oraz pediatria. Podczas studiów podyplomowych wykonywała praktyki w przedszkolu z odziałem integracyjnym w Pruszkowie. Aktualnie pracuje jako fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej w przedszkolu terapeutycznym. W czasie wolnym interesuje się jazdą konną, aktywnie w niej uczestnicząc oraz boksem, cukiernictwem i podróżami.  Pani Magdalena jest osobą pełną empatii, ciepła i pomysłów, które potrafi wykorzystać w swojej pracy jak i również w życiu.

Wojciech Banasiewicz

Fizjoterapeuta

Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, rehabilitacji sportowej oraz profilaktyce przeciwbólowej. Pracę z pacjentem rozpoczyna od wnikliwej diagnozy problemu. W tym celu zbiera specjalistyczny wywiad, przeprowadza badanie funkcjonalne i wykonuje testy terapeutyczne. Po wnikliwej analizie jest w stanie zaproponować optymalny program leczenia. Ponadto Wojciech zajmuje się usprawnianiem pacjentów, przywraca prawidłowe zakresy ruchów, prowadzi rehabilitację przed i pooperacyjną oraz profilaktyczną.
    Leczy pacjentów przy pomocy swojej wiedzy i umiejętności manualnych nabytych na kursach min:
    -medycynymanualnej,
    – pinopresury,
    – FDM (Fascial Distortion Model).
    Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in., w Zakładzie Lecznictwa Otwartego, czy Centrum Medycyny i Fizjoterapii gdzie pracuje do dziś.

Karolina Popłońska

Fizjoterapeutka

Absolwentka Mazowieckiej Uczelni Medycznej na kierunku fizjoterapia. Ponadto Karolina  ukończyła studia podyplomowe na  kierunkach: Przygotowanie Pedagogiczne oraz Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Certyfikowana terapeutka Terapii Ręki oraz Integracji Sensorycznej z uprawnieniami do diagnozy i terapii.  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w przychodni, fundacji, licznych gabinetach oraz w warszawskich placówkach „Falc .    Prowadziła terapię z pacjentami po urazach kończyn, z dyskopatiami, a także  grupowe zajęcia korekcyjne.  Karolina specjalizuje się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami rozwojowymi. Aktywnie uczestniczy w warsztatach oraz szkoleniach cały czas poszerzając swoją wiedzę, aby jak najskuteczniej pomagać swoim pacjentom. Wyznaje zasadę, że poprzez metodę małych kroków można osiągnąć niesamowite efekty. Aktualnie pracuje w przedszkolu dla dzieci z zaburzeniami rozwoju. W „Spektrum” prowadzi fizjoterapię, integrację sensoryczną oraz terapię ręki. Prywatnie mama 7 letniego chłopca oraz rocznej dziewczynki preferującą aktywne formy spędzenia wolnego czasu.

Małgorzata Witkowska

Fizjoterapeutka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego gdzie ukończyła 5 letnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Aby kompleksowo prowadzić terapię ukończyła studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej – Wczesna Interwencja Dziecięca. Już na studiach interesowała się działaniem ludzkich zmysłów i była pod wrażeniem ich udziału w naszym życiu. Stąd też podjęła i ukończyła II stopniowy kurs z integracji sensorycznej. Tematyka ta jest jej hobby. Małgosia stale poszerza swoją wiedzę w tym zakresie. Stara się tak dobierać ćwiczenia dla swoich podopiecznych aby były dla nich doskonałą zabawą i wspierały ich rozwój. Prowadząc terapię patrzy na każde dziecko całościowo, dostrzega jego potencjał i uwzględnia jego potrzeby. Każdy mały pacjent jest dla niej najlepszym nauczycielem, kreatorem terapii i motywatorem do rozwoju. Uśmiech dziecka i rodzica to dla niej największa satysfakcja z pracy.

Stale poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną jako uczestniczka kursów i szkoleń:

• Kurs doskonalący z zakresu integracji sensorycznej dla terapeutów integracji sensorycznej
        • Kurs Integracji Sensorycznej I-go i II – go stopnia
        • Kurs PNF podstawowy
        • Kurs PNF w pediatrii
        • Kurs Tkanki miękkie w pediatrii
        • Kurs Terapia ręki
        • Szkolenie „Dziecko wiotkie” – praca z dzieckiem z zaburzeniami posturalnego napięcia mięśniowego
        • Szkolenie „Logopedia a terapia integracji sensorycznej”
        • Szkolenie „Diagnoza trudności sensomotorycznych u dzieci z autyzmem z uwzględnieniem podejścia fizjoterapeutycznego”
        • Szkolenie „Metoda integracji sensorycznej w terapii dzieci autystycznych”
        • Szkolenie „Idiopatyczne chodzenie na palcach”
        • Wykorzystanie elementów metody werbo-tonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej
        • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej pediatrycznej

Prywatnie mamą Witka, Kazia i Henia, lubi pływać i grać w scrabble. Pasją Małgosi są podróże do Włoch i oczywiście kuchnia włoska!