Szkolenie: "Dzieci mogą być grzeczne" - Jak pracować nad zachowaniami trudnymi?!

SPEKTRUM
Zaprasza na szkolenie
„ Dzieci mogą być grzeczne” – Jak pracować nad
zachowaniami trudnymi

Szkolenie skierowane jest do osób z otoczenia dzieci z zaburzeniami rozwoju – terapeuci, nauczyciele, wychowawcy przedszkolni, rodzice

Termin: 14.06.2015r. -planowany termin szkolenia. W przypadku nie zebrania się grupy będzie zmiany terminu.
Czas trwania: 10:00- 16:00 (6 godzin zegarowych)
Miejsce: Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 40c
Prowadzenie: mgr Anna Krauze
Zapisy: Tel: 602-500-898 e- mail: spektrum.edu@gmail.com
Koszt *: 200 zł

*cena obejmuje materiały szkoleniowe, bufet kawowy i przekąskę na lunch (przerwa lunchowa 15 minut)

Program szkolenia obejmuje:

1. Czym są zachowania trudne (przykładowe zachowania trudne: bicie, krzyk, nie wykonywanie poleceń) u dzieci z zaburzeniami rozwoju? Jakie są ich skutki na życie dziecka i jego otoczenia.
2. Dlaczego dzieci z zaburzeniami rozwoju są niegrzeczne ?
3. Praca na pozytywach – metody redukcji zachowań trudnych w połączeniu z treningiem komunikacji.
4. Omówienie wybranych metod promujących zachowania pozytywne – wzmacnianie, kontrakty
5. Metody karania – wygaszanie
6. Praca z zachowaniami trudnymi na grupie (przedszkole, szkoła)
7. Ćwiczenia- planowanie interwencji mającej na celu efektywną pracę z zachowaniami niepożądanymi