Szkolenie dla specjalistów pracujących z dziećmi z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju (CZR)

Zapraszamy na szkolenie

„ JUŻ UMIEM !” Nauka samodzielności dzieci z zaburzeniami rozwoju

Szkolenie przeznaczone jest dla: rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju
Termin: 06.03.2016
Czas trwania: 9.30-15.30 (6 godzin zegarowych)
Miejsce: Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 40c
Zapisy: Tel: 602-500-898 e- mail: spektrum.edu@gmail.com
Koszt *:
• 170zł/os,
• 200zł/dwoje rodziców jednego dziecka
• zniżka dla rodziców dzieci z przedszkola „Tęczowy domek”
*cena obejmuje materiały szkoleniowe, bufet kawowy i przekąskę na lunch (przerwa lunchowa 15 minut)

Program szkolenia obejmuje:
1. Czy są czynności samoobsługowe i jak ich uczyć (na przykładzie mycia rąk, ubierania się)
2. Jak zaczynać i prowadzić trening czystości ?
3. Jak radzić sobie z niejadkiem? Czym jest wybiórczość pokarmowa? Co zrobić jeśli dziecko podczas jedzenia jest niegrzeczne?
4. Nauka zabawy: jakie są rodzaje zabaw, jak ich uczyć? Jak dobierać zabawki?
5. Kłopoty ze spaniem – dziecko nie chce spać samo, nie zasypia o stałej porze, wybudza się w nocy i przychodzi do rodziców : jak sobie z tym radzić ?
6. Wychodzimy z domu: kłopot z chodzeniem nową trasą, zachowania trudne w sklepie, nie umiem czekać, boję się lekarza.
7. Nauka komunikacji
8. Czynności higieniczne: kłopot z myciem głowy, obcinaniem włosów, obcinaniem paznokci

Serdecznie zapraszamy!!!!
Liczba miejsc ograniczona