PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE

Tęczowy Domek”

W „Tęczowym Domku” kolorowy ogródek; marchewka, pietruszka, pomidor ogórek,
W „Tęczowym Domku” kolorowe kwiatki; malwy, mieczyki, nagietek, bławatki
Tutaj każdy dzieciaczek pozna ogrodnictwa smaczek.

Tęczowy domek to przedszkole realizujące ideę edukacji włączającej, dbamy o edukację i wszechstronny rozwój dziecka niezależnie od poziomu jego funkcjonowania psychofizycznego. Przyjmujemy dzieci zdrowe oraz dzieci ze spektrum autyzmu. Dzięki przebywaniu w grupie integracyjnej dzieci od najmłodszych lat uczą się tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych.

W naszym punkcie przedszkolnym realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz intensywne działania terapeutyczne, a wszystko to w otoczeniu pięknego, przestronnego ogrodu , w którym dzieci samodzielnie sadzą i pielęgnują rośliny…

Punkt przedszkolny „Tęczowy Domek” to miejsce, gdzie prowadzona jest intensywna, wczesna i indywidualna terapia . Naszą misja jest usprawnienie funkcjonowania dziecka we wszystkich jego obszarach.

W naszym zespole pracują wyłącznie terapeuci wykwalifikowani i doświadczeni w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.
Prowadzone programy terapii są opracowywane i dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Każde dziecko ma swojego terapeutę nadzorującego, a nad całokształtem terapii i edukacji czuwają superwizorzy.
Realizujemy zawarte w orzeczeniu oddziaływania.

W ramach czesnego, bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat oferujemy

Edukację w małych grupach: Posiadamy grupę integracyjną oraz dwie grupy terapeutyczne

! W każdej grupie jest wychowawca, nauczyciel wspomagający i/lub nauczciele dodatkowi oraz Pani pomoc- dzięki czemu jestśmy w stanie zapewnić Państwa dzieciom optymalną opiekę i bezpieczeństwo

Zapewniamy:

1. Stałą opiekę psychologa, logopedy, pedagoga, fizjoterapeuty
2. Przestronny, bezpieczny  plac zabaw
3. Ogródek, w którym dzieci sadzą i pielęgnują kwiaty, warzywa i owoce
4. Religię dla dzieci, których rodzice zadeklarują taką potrzebę
5. Teatrzyki
6. Wycieczki
7. Koncerty muzyczne
8. Spotkania z ciekawymi gośćmi
9. Smaczne i zdrowe posiłki

10. Zajęcia grupowe w tym
  • Trening Umiejętności Społecznych
  • Język angielski z native speakerem
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Metoda „Dotyk i komunikacja” – CH. Knill,
  • Dogoterapia
  • Rytmika
  • Gimnastyka
  • Zajęcia ruchowe z fizykoterapeutą
  • Muzykoterapia
  • Artterapia
  • Logorytmika
  • Ceramika
Terapia indywidualna (dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opinię o objęciu wczesnym wspomaganiem rozwoju).
  • Terapia behawioralna 5 dni w tygodniu
  • Terapia pedagogiczna