Misja

Spektrum znaczy „różnorodność”, a my mamy świadomość tego jak różne są dzieci. Choć specjalizujemy się przede wszystkim w pracy z osobami z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, zespół Aspergera) pracujemy także z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu oraz nadpobudliwością psychoruchową.

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu możemy zapewnić Państwa dzieciom specjalistyczną terapię i wsparcie. Nasi terapeuci posiadają wysokie kwalifikacje i rzetelne przeszkolenie. Pracujemy zespołowo. Wszystkie osoby w naszym zespole ściśle ze sobą współpracują i wymieniają się informacjami. Kładziemy duży nacisk również na współpracę z rodzicami i placówkami, do których uczęszcza dziecko (przedszkole, szkoła itp.). Wszelkie informacje na temat zajęć, programów, czy postępowania z dzieckiem w konkretnych sytuacjach, są szczegółowo omawiane z rodzicem.

Działamy kompleksowo. Posiadamy w ofercie zajęcia z pedagogiem, psychologiem, logopedą i terapeutą integracji sensorycznej. Spektrum to również oferty terapeutyczne dopasowane do potrzeb i możliwości dziecka. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe. Szkolimy terapeutów cieni, konsultujemy dzieci w przedszkolach i szkołach. Pomagamy rodzicom i nauczycielom w pracy nad zachowaniami trudnymi, utrudniającymi funkcjonowanie dzieci w szkole i w domu.

Spektrum to miejsce, które powstało z myślą o dzieciach, które potrzebują fachowej terapii i pomocy, a ich rodzice realnego wsparcia.

Spektrum to przede wszystkim osoby, które są oddane swojej pracy i angażują w nią całe swoje serce.